Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zdrowie

Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie orzeźwienia nadają jony ujemne, które tworzą się m.in. w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu pomyślnie oddziałują na nasze środowisko i samopoczucie, neutralizują przykre zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w wyniku oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego lub emitowania ogromnej ilości ciepła. Dzisiaj większość z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak komputery, drukarki czy telewizory, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, tworzą się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego aby na powrót odczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w mieszkaniu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Jonizacja stosowana jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wychwycić szkodliwe wirusy i drobnoustroje, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie chronicznego osłabienia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w biurach, szkołach, urzędach czy szpitalach, czyli tam, gdzie ważna jest koncentracja na realizowanych zadaniach.