Zdrowie

Sprzęt fizjoterapeutyczny – aparat do terapii ultradźwiękowej

Dowiedz się, gdzie kupić aparat do ultradźwięków.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są często stosowane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bo poprawnie aplikowane ultradźwięki mają pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do poprawy przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego i łagodzenia bólu. Wszystko to możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie stu lat, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, stawów, blizn oraz ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Funkcjonują dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]