Zdrowie

Najlepsze metody wybielania zębów

Lśniące i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono żółte. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – odzyskaj zdrowe i śnieżnobiałe zęby

Szczotkowanie zębów po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe zabiegi wybielające (lakiery, żele, soda oczyszczona), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia świetne rezultaty już po kilku zabiegach. Światło emitowane przez lampę jest całkowicie bezpieczne dla człowieka.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. Potem przy pomocy specjalistycznego szablonu oznacza się kolor zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważne jest też dobre dobranie PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając przebarwienia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście odcieni, efekty są więc niesamowite i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej kilka dni. Świetne efekty daje również wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.