Zdrowie

Masz problemy z widzeniem? Rozważ korektę laserową wzroku

Jeśli jesteś zainteresowany laserową korekcją wzroku Kraków, koniecznie kliknij tutaj.

Praca w różnych zawodach, codzienny komfort czy możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to tylko niektóre z powodów, które przekonują nas do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy stale rośnie, na co wpływ ma z pewnością niezwykle nikłe ryzyko możliwych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Wiele badań dowodzi bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą doprowadzić do sporo poważniejszych problemów, bowiem są czwartą (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech mieszkańców Europy.

Korekcja laserowa wzroku – efektywność i mała inwazyjność

Korekcja laserowa wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum uzyskuje się znakomite efekty. Zmniejszając jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast usunąć hyperopię. Obecnie szeroko rozpowszechnionych typem lasera stosowanego w trakcie procedur laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie wiązki podczerwieni. Umożliwia to przeprowadzenie precyzyjnego modelowania, a równocześnie redukuje niebezpieczeństwo uszkodzenia innych elementów rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad widzenia przemawia sporo czynników. Istotne to w szczególności niska inwazyjność, efektywność, precyzja, a także niskie zagrożenie powikłań. Wypada napomknąć również o tym, iż zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz odmówić leczenia

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, trzeba wiedzieć o tym, że w poniektórych przypadkach lekarz może odmówić jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, ciążę i karmienie piersią, wiek poniżej 21 roku życia czy schorzenia oczu jak np. zaćma.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]