Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Jeśli chcesz zamówić podłogi panelowe, kliknij tutaj.

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe, więc każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać także o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z opakowania – najlepiej zrobisz, czekając dwa dni – dzięki temu wyparuje z nich zgromadzona woda. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Teraz najważniejsza wskazówka – panele podłogowe powinieneś układać startując z rogu pomieszczenia. Przed ich montażem, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż potem sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Wykonane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pokoju. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]