Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Fotele do biura kupuj rozważnie – nie szkodź swoim plecom!

Po 8 godzinach spędzonym przed komputerem mogą nas boleć plecy. Bardzo istotne oczywiście są ćwiczenia, nawet nawet to nie pomoże, kiedy przed biurkiem pracujemy na niezbyt wygodnym krześle. Dlatego nie możemy oszczędzać na fotelach biurowych – dają bowiem pewność tego, że plecy będą wypoczęte. Fotele biurkowe wpływają również na nastrój pracowników – ich odpowiednie wybór skutkuje wyższą skutecznością oraz wzrostem kreatywności załogi. Jak więc kupować fotele do pracy przy komputerze? Czym może grozić chybiony wybór takich foteli?

Fotele biurowe – pamiętaj o regulacji zagłówka i siedziska

W dużych biurach niezmiernie ważna będzie funkcja ustawienia położenia siedziska, zagłówka oraz podłokietników foteli wyznaczonych do pracy przy biurku. Należy bowiem mieć na uwadze, że będą na nich siadać ludzie o różnym wzroście – niżsi mogą narzekać na ból kończyn dolnych spowodowany ich nieodpowiednim ułożeniem, wyżsi z kolei na ból krzyża po wielu godzinach pracy na krzesłach z niskim oparciem. Ważna jest dodatkowo równowaga danego fotela do biura. Zapewni ją odpowiednia budowa podstawy – zwłaszcza taka z pięcioma kółkami. Podczas siedzenia przy biurku ważne będą także podłokietniki, które zdecydowanie ułatwią pisanie, chociaż są użytkownicy, preferujący fotele biurowe bez nich. Z ekonomicznego punktu widzenia zaleca się wybrać fotele, w których bez komplikacji da się wymienić kółka będące najszybciej psującym się ich elementem.

Przed czym zabezpieczają odpowiednie fotele do biura?

Najczęściej występującymi dolegliwościami biorącymi się ze złej pozycji ciała podczas pracy za biurkiem są zwłaszcza bóle pleców – zarówno w części krzyżowej, jak i szyjnej. Należy oprócz tego nadmienić, iż schorzenia mogą dotyczyć także nadgarstków – zwłaszcza przy braku lub nieprawidłowym poziomie podłokietników. Nie zapominajmy też, że nawet poprawnie wyregulowany fotel nie zapewni jego użytkownikowi zachowania dobrego samopoczucia – pracę przed komputerem należy regularnie przeplatać krótkimi ćwiczeniami.