Usługi Zdrowie

Zalety implantologii

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie jest to jednak trafione rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie jest bardzo wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, lecz również posiadają wiele innych atutów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem napisać parę zdań o tym, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Implantologia – jak wygląda zabieg?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów już po 3 miesiącach. Do tego czasu musi stosować zimne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się gorących dań, napojów alkoholowych i tytoniu. Ważne będzie też wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zwalczają dyskomfort i obrzęk.

Implantologia – jak wybrać dentystę

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort życia chorych – z tego względu tak ważne okazuje się to, by znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Słusznie zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty na pewno znajdziemy ważne informacje.