Usługi

Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

W tym miejscu dowiesz się, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien Warszawa.

Na samopoczucie lokatorów ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i chłodem, a także odcinają go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie możliwe usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]