Rachunkowość i finanse Usługi

Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Zdobądź więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice, skieruj się w to miejsce.

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest zwykle powodem sporych problemów. Mniejsze podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze są gotowi sumiennie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy profesjonalistom, zyskamy pewność, że następstwem potencjalnych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie wystawienie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu i pieniędzy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Warto także wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można koordynować z księgowym używając e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto kierować się jedynie kosztami obsługi – podejrzanie niskie ceny obsługi zwykle oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci zdobyli właściwe certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]