Usługi

Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

Nie czekaj! Wybierz świetną ofertę finger food cateringu w dobrej cenie.

Przygotowanie nawet dużej imprezy nie jest kłopotem, jeśli mamy mnóstwo czasu na zakupy potrzebnych produktów oraz następnie własnoręczne przygotowanie z nich smakowitych przekąsek dla zaproszonych gości uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką swobodę, ale nie oznacza to też, że powinno się rezygnować z zamiaru celebracji ważnej rocznicy. W takim przypadku warto skorzystać z usług cateringu kanapkowego.

Czym charakteryzuje się finger food catering?

Finger food catering, a po polsku catering kanapkowy, to usługa adresowana w głównej mierze do firm, ale decydują się na nią regularnie również rozmaite instytucje i osoby prywatne planujące wytworne bankiety. Polega ona na dostarczenie na imprezę potraw typu finger food, innymi słowy niedużych przekąsek, które można skonsumować bez siadania przy stole i nie korzystając ze sztućców. Klasyczny finger food nie wymaga nawet zastosowania talerza – to dosłownie zakąska na “jeden gryz”. Finger food to głównie tartoletki owocowe oraz warzywne, kanapki albo roladki. Ten model cateringu idealnie sprawdza się na spotkaniach, gdzie zależy nam na bliskiej interakcji uczestników. Umożliwia on prowadzenie swobodnych pogawędek i jednocześnie nie redukuje interakcji wyłącznie do gości siedzących przy wspólnym stoliku.

Catering z przekąskami – idealna opcja dla wydarzeń organizowanych w mniejszych salach

Zlecenie przygotowania cateringu z przekąskami zewnętrznemu podmiotowi ma kilka zalet, które dostrzegą zarówno odbiorcy biznesowi, jak i indywidualni. Po pierwsze, tym sposobem rozwiązuje się problem związany z ułożeniem stołów i stresu z planowaniem usadzenia gości imprezy. Zakąski oraz ciepłe i zimne napoje ułożone są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy ma na to ochotę. Ułatwia to organizację eventów głównie w małych pomieszczeniach, gdzie rozstawienie optymalnej liczby stołów byłoby niełatwe. Taki catering automatycznie sprawia też, że bankiet ma mniej formalny, bardziej wyluzowany klimat. Warto podkreślić, że menu z małych przekąsek jest na ogół tańsze niż wytworne obiady, a dodatkowo daje więcej możliwości dobrania ich do gustów żywieniowych uczestników eventu. Co istotne, catering z przekąskami nie wymaga dostępu do kuchni, a to często bywało największą przeszkodą przy urządzaniu spotkań firmowych.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]