Usługi

Organizacja komunii – o czym trzeba pamiętać?

Tu odnajdziesz aktualną ofertę komunii w Krakowie.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy równie oczekiwanym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to najczęściej pierwsza rzeczywiście duża biesiada rodzinna, na której dziecko ma świadomość, że wszystko skoncentrowane jest wyłącznie na nim. Dlatego też rodzice chcą, żeby ten dzień pozostał na długo w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – szukaj jak tylko zostanie ogłoszony dzień wydarzenia

Już przed rozsyłką zaproszeń na sakrament rodzice muszą się zdecydować czy ugoszczą krewnych w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie zarezerwowanie sali. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest zazwyczaj możliwe wówczas, jeżeli planujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już nieczęste przypadki. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich latach w głośne eventy rodzinne, na które zjeżdża się nawet do kilkudziesięciu gości, toteż zwykle organizowane są w salach weselnych lub restauracjach. Jeśli planujemy zarezerwować pojemny lokal, powinno się zacząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie ogłoszony dzień komunii. W okresie komunijnym dużą trudnością może być także zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, stąd polecamy wybrać taką salę na organizację obiadu, która współpracuje na stałe z doświadczonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu dań na komunie. Istotne jest też to, by lokal na komunię zlokalizowany był tak, aby dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był komfortowy i błyskawiczny.

Organizacja komunii – zadbaj o pamiątkowe zdjęcia

Rozważ zatrudnienie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale i odbywającą się później zabawę gości. Tradycją są także aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna więc oferować przepiękne, zadbane pomieszczenia. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Opcja wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża grupa, wypada wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi zabawami.
Naturalnie, uczestnicy przyjęcia komunijnego kupią upominki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek w zaproszeniu można uwzględnić, że nie zgadzamy się na niektóre rodzaje podarunków, przykładowo zabawki-pistolety albo wartościową biżuterię.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]