Usługi

Organizacja chrzcin – o czym pamiętać?

Lokal na chrzciny Kraków - tutaj znajdziesz więcej informacji o pełnej ofercie.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą dużą familijną okolicznością związaną bezpośrednio z ich nowo narodzonym dzieckiem, stąd też dbają o to, żeby wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin może być jednak trudne, w szczególności jeżeli na imprezę zaprasza się sporą grupę krewnych oraz znajomych. W tym wpisie przeczytasz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Organizacja chrzcin – o czym musisz pamiętać?

Kiedyś chrzciny miały miejsce zaraz po urodzeniu dziecka, niekiedy wręcz w dniu połogu, z przyczyny znacznej śmiertelności noworodków. Z biegiem lat chrzciny przeistoczyły się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla najbliższych pociechy, skutkiem tego są organizowane zwykle 7-8 miesięcy po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na dokładne przemyślenie kluczowych aspektów tego wydarzenia, jak wybór rodziców chrzestnych, a także świątyni, w której zostanie udzielony sakrament. Planując z parafią dzień sakramentu warto wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także zamówienie dla nich poczęstunku i noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z odległych miejscowości. W rozesłanych zaproszeniach trzeba umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest wymagane do ustalenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy gościć. Nie bójmy się też podać do wiadomości, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina zwykle stawia na zabawki, jednak rodzicom więcej radości dadzą praktyczne prezenty, jak np. zestaw ubrań, wózek dla dziecka oraz fotelik do auta.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na chrzciny?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny planowano zwykle w mieszkaniu rodziców malucha, skutkiem tego nie wszyscy uczestnicy obrzędu w kościele bywali gośćmi odświętnego poczęstunku. Dziś standardem jest już wspólny obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych młodych rodziców. Sprawdzając oferty sal, w których można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują ślicznie udekorowane miejsce, ale także kooperują z firmą cateringową, która przyrządzi kartę dań pasującą do charakteru obiadu i która zagwarantuje fachową obsługę uczestników. Jeżeli sakrament odbędzie się w okresie letnim, radzimy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina zrobi przepiękne zdjęcia, a kilkuletnie dzieci zamiast ślęczeć przy stole mogą wybiegać się pośród zieleni. Istotny jest też taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca obiadu był szybki, tak samo jak transport biesiadników do wynajętego noclegu lub domu.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]