Usługi

Nie wyrzucaj – przetwarzaj! O odbiorze i utylizacji starych mebli

Zamów wywóz mebli Kraków na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Każdy z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których z różnorodnych przyczyn nie potrafimy wyrzucić. Zazwyczaj przestawiamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej albo na strych, by nie zagracały przestrzeni mieszkaniu. Problem jednakże w tym, iż po wielu miesiącach również w tych schowkach robi się na tyle ciasno, iż zwykłe ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to popycha wielu z nas do przystąpienia do gruntownego sprzątania, będącego okazją do tego, żeby uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko planujemy również, kiedy kupujemy zaniedbaną nieruchomość bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba więc mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble ze strychu, piwnicy oraz domu.

Wywóz starych mebli – poznaj trzy zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, elementy ram okien, połamane meble czy sprzęty elektroniczne nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli potrzebujemy się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego auta. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce przeważnie co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na przechowanie odpadów znacznych rozmiarów. Najlepsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery nierzadko świadczą też profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu komórki, poddasza względnie całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne użycie materiału

Stare meble, jeśli zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą być spalone lub trafić na wysypisko. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe i posortowaniu komponentów podług tworzywa, z którego są wytworzone, mogą być ponownie przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, sprowadza się na ogół do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do produkcji nowych garderób, łóżek bądź regałów.

Nasza lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]