Usługi Zdrowie

Mikropigmentacja zarostu – na czym polega uzupełnianie brody?

Uzupełnij swoje wiadomości o mikropigmentacji zarostu.

Broda od wieków była wyznacznikiem męskości, a jej stan dużo mówi o jej właścicielu. Hodowanie bujnej brody wróciło do łask po kilku dziesięcioleciach promowania gładkiej skóry jako wzorca urody u płci męskiej. To powoduje, że dla wielu mężczyzn brak zarostu może być źródłem niemałych kompleksów. Można postarać się je stłumić między innymi dzięki zabiegowi mikropigmentacji zarostu.

Niski poziom testosteronu,niepoprawna pielęgnacja i żywienie a bujność zarostu

Podobnie jak wszystkie powierzchnie ciała też twarz narażona jest na łysienie. Zarost bardzo przerzedzony albo z zauważalnymi plackowatymi miejscami bez owłosienia prezentuje się nieschludnie i może skutkować spadkiem samooceny. Najczęściej przerzedzenie zarostu jest bezpośrednio pokłosiem cyklu osłabienia się włosów i obniżenia się poziomu testosteronu, co jest normalnym efektem starzenia się. Ale spadek poziomu hormonów androgennych nierzadko występuje niespodziewanie też u młodszych panów, co kończy się między innymi utratą zarostu. Gwałtowne wypadanie włosów to też częstokroć rezultat ich agresywnej pielęgnacji – nieprawidłowe zastosowanie akcesoriów czy kosmetyków. Na kondycję brody silne oddziaływanie ma żywienie, dlatego mężczyźni powinni postawić na dietę bogatą między innymi w wapń, magnez i cynk, a także witaminy z grupy B, witaminę E i A. Napięcie również nie pomaga w wyhodowaniu bujnej brody – włosy wypadają same, a nierzadko są mimowolnie wyskubywane w stresowych sytuacjach.

Pigmentacja zarostu – punkty z pigmentu, które udają odrośnięte włosy

Najszybszą metodą na ukrycie przed światem problemów z wyhodowaniem zarostu jest jego całkowite zgolenie. Jednakże nie każdy mężczyzna czuje się komfortowo bez zarostu lub chce go nosić, gdyż jest przekonany, że to poprawia rysy twarzy i dodaje im „pazura”. Można podjąć decyzję o przeszczepie włosów, lecz taki zabieg to często wydatek sięgający około kilku tysięcy złotych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji brody polegający na jej uzupełnieniu dzięki umieszczeniu w płytkich warstwach skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” kropki z pigmentu wyglądają jak ledwie co wyrośnięte włoski, a rozróżnienie elementów dodanych od rzeczywistego zarostu jest możliwe tylko po dotknięciu brody. Mikropigmentacja zarostu kamufluje obszary skóry dotknięte łysieniem plackowatym oraz całkowitym, pomaga optycznie zagęścić rzadką brodę, a także umożliwia korektę linii zarostu. Powinno się aczkolwiek mieć świadomość, że efekty mikropigmentacji nie są permanentne i utrzymują się na ogół 12 miesięcy.

Nasza lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]