Usługi

Kontenerowy wywóz odpadów – zamów, gdy remontujesz lub sprzątasz dom

Prace w ogrodzie ,odnowienie mieszkania, przebudowa lub budowa domu, sprzątanie strychu bądź piwnicy – co łączy te, z pozoru w ogóle niezwiązane ze sobą czynności? W ich przypadku pojawiają się spore ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia należy odwieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, jeśli nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich wypadkach najrozsądniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie są w stanie zorganizować transportu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. W sezonie zimowym to też najlepszy sposób na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, dróg wewnętrznych, parkingów czy boisk.