Usługi Zdrowie

Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie wszystkie choroby zębów jesteśmy w stanie wyleczyć tradycyjnymi metodami. Jeżeli są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem bywa zwykle któraś z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się na przykład w przypadku dużych uszkodzeń uzębienia, konieczności wstawienia implantów lub mostów, uszkodzeń kości i schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu narośle bądź guzy. Które metody bywają zatem stosowane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby leczenie było były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Niewątpliwie najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych bardzo zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń lub chorych po złamaniach potrzebne jest niekiedy odbudowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także terapią różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów lub narośli – oraz regeneracją chorych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak nietrudno stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych problemów. Warto zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze jest niewątpliwie to, by wykorzystywał on tylko innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma również atmosfera w poradni i podejście dentysty do pacjentów – wiele mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, a te wyszukamy między innymi w internecie bądź w gronie bliskich.