Usługi

Badania psychologiczne kierowców. Kto musi się im poddawać?

Chcesz dowiedzieć się, kto oferuje badania psychologiczne Bielsko Biała? Na co czekasz? Koniecznie skieruj się na http://tinyurl.com/yadw6ev5.

Badania psychologiczne mają niezwykle szerokie zastosowanie. To nie tylko sposób bliższego poznania siebie, ale również poznania predyspozycji psychologicznych jednostki, które wymagane są do wykonywania konkretnych prac. Spośród tych badań osobną grupę stanowią badania psychologiczne kierowców.

Jak wyglądają badania psychologiczne kierowców?

Ci, którzy muszą poddać się badaniom psychotechnicznym, bardzo często mocno się ich obawiają. Tymczasem okazuje się, że naprawdę nie ma czego się bać. Całość badań składa się z testów osobowościowych, testów badających inteligencję, wywiadu psychologicznego oraz testów aparaturowych, które pozwalają określić między innymi szybkość reakcji. Testy inteligencji mają za zadanie ocenić zdolności umysłowe jednostki poddawanej badaniu. Testy osobowościowe badają cechy charakteru. Uwzględniają między innymi neurotyzm, psychotyzm i intro- oraz ekstrawersję. W wypadku testów aparaturowych psycholog wykorzystuje miernik czasu reakcji, wirometr, aparat krzyżowy, stereometr oraz ciemnię. Testy nie wymagają żadnego uprzedniego przygotowania. Osoby, które muszą nosić okulary, powinny jedynie pamiętać, aby wziąć je na badanie.

Badania psychologiczne kierowców – kto ma obowiązek je wykonać?

Badania kierowców obejmują między innymi kandydatów na kierowców zawodowych kategorii C1, C1+E, C+E, C, D1+E, D1, D i D+E. Przejść muszą je również osoby, które chciałyby wykonywać zawód egzaminatora lub instruktora nauki jazdy. Są wymagane w przypadku kandydatów kierowców taksówek, a także na operatorów wózków widłowych. Warto podkreślić, że poddać muszą się im również ci kierowcy, którzy stracili prawo jazdy na skutek prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Ważność tego typu badań jest różna i zależy od kategorii osób, które się im poddają. I tak chociażby w przypadku kierowców zamierzających odzyskać prawo jazdy po utracie dokumentu za prowadzenie auta po spożyciu alkoholu badania te są bezterminowe. Należy poddać się im jedynie raz.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]