Usługi branży budowlanej

Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wypożyczalnia szalunków - z bezkonkurencyjną ofertą zapoznasz się na tej stronie.

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, jednak spotyka się również konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na wypracowanie wymaganych rezultatów. Niestety z uwagi na duże koszty nie zawsze firmy budowlane mają własne szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często spotykana usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich firm?

Kupno swoich szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie będzie bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć również o wygodzie, gdyż trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować spore koszty.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się wytrzymałe i praktyczne. Bardzo istotna okaże się też dbałość o klienta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości warto zaś skorzystać z internetu, by sprawdzić, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa sądzą wcześniejsi kontrahenci.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]