Usługi branży budowlanej

Wałek nierdzewny – odporny na kwas i wodę

Sprawdź, gdzie zamówić wałek nierdzewny.

W budownictwie szczególnie istotna okazuje się wytrzymałość wykorzystywanych materiałów. Właśnie dlatego inwestorzy tak często wybierają stal nierdzewną – jest to wszak materiał bardzo solidny, a przy tym stosunkowo lekki. Nie bez znaczenia są również jej walory wizualne – dodatek chromu powoduje, iż świetnie zdaje też egzamin jako materiał do detali dekoracyjnych. Ze stali antykorozyjnej produkuje się rozmaite elementy, ale najczęściej stosowane są wałki. Dlaczego wałek nierdzewny jest tak przydatny w budownictwie? Do jakich celów wykorzystywane są podobne elementy?

Zalety wałka nierdzewnego

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, wałek nierdzewny jest często stosowany przez inżynierów przede wszystkim ze z uwagi na jego solidność. Wytwarzany jest z domieszką chromu, co sprawia, że nie rdzewieje nawet przy ciągłym kontakcie z deszczem. Poza tym sporo wyrobów tego typu jest wytrzymała na wpływ kwasów, przez co mogą być stosowane nawet w najcięższych warunkach.

Zastosowania wałka nierdzewnego

Ze uwagi na dużą odporność, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w najróżniejszych zastosowaniach. Pręty tego typu najczęściej stosowane są w architekturze, ale użycie tych produktów nie ogranicza się wyłącznie do nich. Są wykorzystywane również w motoryzacji, meblarstwie oraz innych sektorach gospodarki. Pręty oraz wałek nierdzewny bywają też używane przez inżynierów hydrotechniki – styczność z wodą nie przyspiesza przecież ich rdzewienia.

Nasza lokalizacja:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]