Usługi branży budowlanej

Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Jeśli chcesz kupić szalunki Kraków, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, określane też deskowaniem, to chwilowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Zazwyczaj stosuje się je w przypadku wylewania ścian z betonu – wówczas są one potrzebne do tego, by nadać im stosowny kształt i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się również w czasie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie przelotów na bramy, drzwi oraz okna. W tym artykule wyjaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i gdzie inwestorzy mogą je zdobyć.

Szalunki ze sklejki, drewna lub metalu

Klasycznym rodzajem szalunków jest konstrukcja sporządzona z drewnianych desek lub mocnych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ, która po zdemontowaniu może być użyta ponownie. Demontaż takich szalunków jest jednak pracochłonny – wielu wykonawców oraz inwestorów stawia więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do błyskawicznego i nieskomplikowanego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki mogą być wytworzone z metalu, sklejki lub drewna, jak również zestawiać 2 albo 3 surowce. Zwykle jednak stosuje się sklejkę – przede wszystkim z takich gatunków drewna jak topola czy brzoza, a strukturę scalają głowice ze aluminium lub stali, belki, łączniki i narożniki.

Wypożyczenie szalunków – nie musisz ich kupować?

Podmioty cyklicznie parające się pracami budowlanymi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku ekip, które świadczą odmienne usługi i inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wybudować pojedynczy obiekt. Zakup wszelkich elementów koniecznych do skonstruowania szalunku byłby całkiem nierentowny . Dużo rozsądniejszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunków.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]