Usługi branży budowlanej

Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Więcej o sklejce szalunkowej Kraków na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to kluczowy element konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek na ogół stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić obiekty ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki znajdują także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam niezbędna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Dawniej w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny współcześnie wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji stosuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]