Usługi branży budowlanej

Podpory stropowe – charakterystyka i główni producenci

Jeśli chcesz zamówić podpory stropowe, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są stosowane? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można zalać strop cementem i właściwe jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala korzystać z nich w różnych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się imponującą jakością, nowatorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie dużo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]