Ciekawostki i porady Podróże Tematyka stron internetowych

Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Więcej na temat ładnych miejsc w Małopolsce na visitmalopolska.pl.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, więc nieraz trudno odnaleźć się w natłoku wiadomości o bieżących eventach sportowych bądź kulturalnych oraz godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o pokazach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Podróżnicy organizujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapę, na której prędko znajdą Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki oraz hotele, motele i schroniska położone w miejscowościach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Co więcej, dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz czar miejscowego folkloru.

Serwis o najciekawszych miejscach w Małopolsce nie zapomina zagranicznych odwiedzających

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i pozostałe ciekawe miejscowości. Ciekawostki dodawane na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Niezmiernie wartościowy dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wczasów w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego