atrakcje w małopolsce, ciekawe miejsca w małopolsce
Ciekawostki i porady Podróże Tematyka stron internetowych

Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz z trudem można odnaleźć się w gąszczu informacji o zbliżających się imprezach sportowych bądź kulturalnych i godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Najciekawsze miejsca w Małopolsce – odwiedź serwis przygotowany specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o ekspozycjach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą muzea i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, a także pensjonaty, hotele i kempingi położone w różnych punktach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Co ciekawe, dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, trasy rowerowe czy piękno parków krajobrazowych i narodowych.

Strona o atrakcjach Małopolski dba także o zagranicznych odwiedzających

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe tatrzańskie miejscowości. Wiadomości dodawane na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku rosyjskim, słowackim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Szczególnie pomocny dla cudzoziemców jest również dział Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słowa i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu naszym kraju.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego