Bezpieczeństwo i ochrona Tematyka stron internetowych Usługi

Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Usuwanie infekcji z WordPressa - więcej o tej usłudze.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż ilość stron i sklepów internetowych tworzonych z jego użyciem liczy się w tej chwili w milionach. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony postawione na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony wirusem, konieczne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie wirusów z WordPressa?

Wpisy na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? Witryna rozsyła niechcianą pocztę? Na stronie widnieją przekierowania do obcych Ci portali? A może nie dajesz rady się zalogować? To jedynie parę z potencjalnych symptomów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich sytuacjach nieodzowne jest bezzwłoczne działanie w celu znalezienia powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach cyberprzestępców warto powierzyć zawodowcom od tego rodzaju działań, gdyż naprawa zainfekowanego WordPressa często wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie infekcji WordPress – kompleksowy przegląd plików i baz danych strony

Eksperci podejmujący się usuwania infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych wykonują szczegółowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Weryfikują kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz motywów, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zmniejszą zagrożenie następnych ataków. Jeśli długotrwałe zawirusowanie spowodowało dodanie strony do listy zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują też wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Likwidacja wszystkich efektów zawirusowania nie gwarantuje, że analogiczny kazus nie powtórzy się za jakiś czas, toteż ważne jest cykliczne aktualizowanie WordPressa i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]