Robienie zakupów Tematyka żywnościowa Zdrowie

Zdrowie w szklance – sok z kiszonych buraków i kapusty

Jeśli potrzebujesz soku z kiszonej kapusty, koniecznie wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Artykuły fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan ponownie powróciły do menu Polaków. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają też inne, dotychczas mniej lubiane warzywa i owoce. Mówiąc o zdrowotnych atutach fermentowanego jedzenia nie można pominąć też napojów takich jak kombucza, maślanka albo różnego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych warzyw. Szczególnie te ostatnie są godne uwagi – pomagają w nieskomplikowany i błyskawiczny sposób wprowadzić do naszego ciała składniki niezbędne dla jego poprawnego funkcjonowania.

Jakie składniki ma w sobie sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający dużo substancji oddziałujących pozytywnie na nasze zdrowie. Kluczowym komponentem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za fermentację. Sok z kapusty, ogórków czy inny kwaszonek to też kopalnia witamin. Godna uwagi jest głównie wysoka zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić ze względu na zawartość witaminy E i K, witamin z grupy B oraz znaczne stężenie soli mineralnych.

Z jakiego powodu trzeba spożywać sok z kiszonej kapusty?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z powodu zawartości bakterii kwasu mlekowego pozytywnie wpływa na nasz układ odpornościowy oraz pracę układu pokarmowego. Co więcej liczne witaminy poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą objawy depresji, szkorbutu i cukrzycy, a także pomagają radzić sobie ze zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny poza tym sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo niestrawność czy wrzody żołądka. Pobudzają one również apetyt i stanowią ochronę w trakcie kuracji antybiotykami i pobudzają apetyt.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]