Robienie zakupów

Z czego wytwarzane są worki na pojemniki euro?

Jeśli chcesz zamówić worki spożywcze, koniecznie odwiedź ten adres.

Folia polietylenowa to surowiec, bez którego współczesne życie byłoby kompletnie inne. Wytwarza się z niej nie tylko worki stosowane w mieszkaniach, ale też produkty foliowe używane m.in. w branży spożywczej.

Worki do pojemników E2 – niezastąpione w sektorze spożywczym

Polimer etenu, a potocznie polietylen, stosowany jest szeroko w produkcji przemysłowej. Najpowszechniejsza jego postać to bodajże worki na śmieci. Do ich produkcji używa się zarówno polimer etenu o dużej gęstości (oznaczany jako HDPE), jak i polietylen niskiej gęstości (LDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, ale posiada wyższą temperaturę topnienia oraz charakteryzuje się lepszą odpornością mechaniczną. Z folii HDPE produkuje się między innymi wytrzymałe worki na odpady. Natomiast LDPE jest bezwonny, transparentny i dość miękki, a dzięki temu niezwykle sprężysty. Nie jest tak odporny na wysokie temperatury, ale w tych niższych utrzymuje swoją giętkość. Jest to przydatne w sektorze spożywczym, zwłaszcza tam, w których magazynuje oraz dostarcza się żywność w temperaturze poniżej zera. Dla sektora spożywczego z LDPE produkuje się worki foliowe na mięso euro, które dostosowane są do pojemników w wielu rozmiarach. Co ważne, takie worki muszą dysponować atestami dopuszczającymi je do styczności z pożywieniem.

Peleryny dla fryzjerów oraz inne produkty foliowe

Z polimeru etenu wytwarza się również masę innych artykułów dla przeróżnych gałęzi przemysłu. To między innymi wszelkiego rodzaju pojemniki, zakrętki, przejrzysta folia pakunkowa (również ta termokurczliwą), a nawet żagle czy solidne żyłki. Jest to również tworzywo, z którego polski producent odzieży ochronnej, firma Global Food Hygiene, zaprojektował jednorazowe, przezroczyste i antystatyczne peleryny dla fryzjerów. Peleryny produkowane są w kilku barwach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w formie wygodnej rolki ze zrywką, którą pasuje do dozowników.

Nasza lokalizacja:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]