Hobby, sport, rekreacja Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe

Wybieramy buty motocyklowe

Chcesz kupić buty na motor? Zobacz tu.

Obuwie motocyklowe, tak jak i inne elementy odzieży dla kierowców jednośladów, bardzo dobrze się prezentują i na pewno niejedna osoba chce je kupić z powodu samego ich designu. Jednak ich podstawowymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motorem oraz ochronę goleni oraz stopy w czasie możliwego wypadku.

Typy butów na motocykl

Problem z tym, które buty na motor będą najlepsze, mają nie tylko nowi kierowcy, ale nawet osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na motocyklu. W sklepach z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi dostaniemy kilka rodzajów obuwia. To między innymi:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i autostradach, gdzie zagrożenie wypadków i urazów jest bez wątpienia większe. Buty na motor tego typu wyposażone są w liczne usprawnienia zmniejszające niebezpieczeństwo skaleczenia skóry i złamania kości goleni lub śródstopia. To obuwie jest długie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać bez pojazdu.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające wyłącznie do kostki, które są doskonałe na spokojną, względnie wolną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie niebezpieczeństwo wypadku jest zdecydowanie mniejsze, zatem też osłona stopy nie jest tu kluczową cechą. Ich plusem jest natomiast niezwykły komfort, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy poruszamy się na piechotę.
3. Buty turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, w wielu przypadkach do połowy łydki i wyprodukowane są z materiałów chroniących nogę przed wilgocią.

Na co zwrócić uwagę zamawiając buty na motocykl?

Wybierając obuwie motocyklowe trzeba w pierwszej kolejności określić, jakie mają mieć ogólne zastosowanie – stosowanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się poważnymi obrażeniami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty enduro używane wyłącznie do przemieszczania się po mieście, będą może wyglądały wyśmienicie, ale entuzjasta jednośladów nie będzie miał w nich poczucia wygody. Rolą obuwia motocyklowego, zresztą jak każdego części ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy oraz zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, toteż jakość wykonania i użytych w nim tworzyw jest bardzo istotna. Kupujmy więc buty motocyklowe cenionych marek. W razie niepewności trzeba zawsze skorzystać z porady bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią pracownika sklepu, w którym chcemy wykonać zakup butów.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]