Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Kup shuttersy w oknach.

Projektując aranżację domu, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków wybiera się szablonowe aranżacje, to znaczy firanki oraz zasłony, które czasem łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Charakterystyka okiennic dekoracyjnych typu shutters

Najważniejszą właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych poruszają się, tym samym można łatwo je ułożyć w różnych pozycjach, w zależności od fantazji domowników. Wytwarza się je z płyt pilśniowych, PCV, jak również z drewna. Shuttersy instaluje się głównie na oknach, aczkolwiek bardzo dobrze sprawdzają się również na drzwiach lub w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w europejskim budownictwie spotyka się wciąż okazjonalnie, ale większość z nas zapewne w kinie bądź w telewizji, ponieważ te okiennice są często stosowane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w południowych Stanach USA i w krajach śródziemnomorskich.

Czy warto postawić na shuttersy?

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko doskonale się prezentują, lecz mają też praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można regulować użycie promieni słonecznych: w upalne miesiące ograniczać gromadzenie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – zatrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i da się je umieścić je na większości ram okiennych. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nader atrakcyjny wygląd, przez co wpływają na podwyższenie wartości posesji. Trzeba również zaakcentować, że kąt lameli shuttersów jest regulowane bez pomocy żyłek, co posiadacze psotnych zwierząt oraz rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się zwisające sznurki, uznają zapewne za spory atut.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]