Robienie zakupów Zdrowie

Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Dalsze informacje o maszynie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której rolą jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w latach 30-tych XX wieku – to rozmaite chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – pobudzenie przepływu limfy

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody mankiet naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób krążenie chłonki. Jest dużo powodów do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To zwłaszcza zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako pomoc w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia stała się również niezmiernie popularna w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowe aparaty do drenażu limfatycznego

Wiele opcji użycia aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Dziś osoby chętnie stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą przenośnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są kompaktowe oraz nie za ciężkie, zatem bez przeszkód można zabrać je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być wcześniej skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. zaburzenia rytmu serca bądź stany zapalne, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]