Robienie zakupów Usługi branży budowlanej

Orynnowanie dachu to istotny element jego konstrukcji

Szukasz rynnien dachowych? Zobacz tutaj.

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zręczności – tak samo jak montaż systemów rynnowych. Co w związku z tym winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – z jakich modułów są tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu albo pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny PCV, metalowe czy plastikowe – co kupić?

W ofercie sklepów budowlanych znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z kilku materiałów – między innymi z metalu bądź plastiku. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania warto zatem przedyskutować ze specjalistą.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08