Bezpieczeństwo i ochrona Robienie zakupów

Odzież ochronna – maseczki jednorazowe i czepki

Jeśli chcesz kupić maski jednorazowe, odwiedź tę stronę.

Utrzymanie wymaganych norm bezpieczeństwa w czasie przetwarzania żywności wymaga, żeby pracownicy linii produkcyjnych korzystali z odpowiedniego ubioru ochronnego, który zapobiega przedostaniu się cząstek ciał obcych do wytwarzanych artykułów. Jednym z najistotniejszych elementów tego rodzaju ubrań roboczych są czepki oraz maseczki higieniczne, zakładane na głowy pracowników.

Z czego produkuje się czepki i kominiarki ochronne?

Podstawową rolą produktów zakrywających głowę pracowników, jest udaremnianie przedostaniu się jakichkolwiek włosów do produkowanych artykułów spożywczych. Właściciele przedsiębiorstw produkcyjnych zaopatrują swoich pracowników w różnorodne okrycia na twarz i włosy. Okrycia te wykonane są zwykle z polipropylenu (PP), który charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością powietrza, a jednocześnie może być wykorzystywany w branży spożywczej, nawet do wytwarzania opakowań. Z polipropylenu produkuje się między innymi kominiarki osłaniające nieomal całą głowę i czepki ochronne typu clip. Te pierwsze występują także jako model z dodatkową maseczką zakrywającą usta i nos pracownika. Polipropylen może być farbowany, dlatego czepki oraz kominiarki ochronne z niego produkowane, można zamówić w przeróżnych kolorach, co z pewnością docenią właściciele firm, którzy dbają o spójność wizerunkową marki. Tymczasem czapki ochronne (także te z daszkiem) wytwarzane są z bawełny oraz przędzy akrylowej.

Maseczki higieniczne osłaniające twarz również dla mężczyzn z brodą

Maseczki higieniczne są kolejną ochronę w procesie produkcji. Niwelują one ewentualność przedostania się do artykułów spożywczych drobinek śliny. Maseczki osłaniające twarz to artykuły jednokrotnego użytku. One też wytwarzane są z włókniny PP, która jest hipoalergiczna, nadzwyczaj lekka i niepyląca. Zależnie od potrzeb, w przemyśle spożywczym stosuje się jedno-, dwu- bądź trzywarstwowe maski ochronne. Dla panów noszących brodę oraz wąsy zaprojektowane są z kolei specjalne maseczki ochronne pokrywające całą żuchwę sięgające nad górną wargę.

Nasza lokalizacja:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]