Robienie zakupów Tematyka żywnościowa

Najlepsza kawa w Twoim domu – kapsułki do ekspresu

Sprawdź, gdzie kupić kapsułki z kawą.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko oraz wygodnie.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w świetne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wykona całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do ekspresu to też nie jest ogromny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kafeterii, jest to z reguły ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się często czy posiadając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Aktualnie do większości wziętych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]