Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Znajdź lampę solną.

Małe ozdoby z kamienia i minerałów od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wycieczek po Polsce, a czasami nabywamy tak po prostu, ponieważ pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą jako pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne są ładne i bez większego trudu można je dopasować do wystroju mieszkania, ponieważ są sprzedawane w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne, ponieważ nie ma brył soli o jednakowych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze cechują się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im przeróżne kształty, np. sześcianu czy też piramidy.

Lampa solna – przy niej szybciej się odstresujesz

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania jonów ujemnych, które równoważą te generowane przez otaczająca nas elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest uspokajające i przyjemne, stąd poleca się używanie ich jednostkom cierpiącym na stres lub brak snu, gdyż dzięki nim można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniczki na biżuterię i estetyczne świeczniki, a duże bloki z soli kamiennej używa się w gastronomii i dekoracji mieszkań.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]