Hobby, sport, rekreacja Robienie zakupów

Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Toczek do jazdy konnej kupisz na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, w których ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, ze względu sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są dwa rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowych sportowców, który ma atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi certyfikatami oraz być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja lub umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask nie powinno się też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]