Robienie zakupów Tematyka żywnościowa

Kapsułki Nespresso – zamienniki są już w sprzedaży

Więcej na temat kapsułki Nespresso zamienniki na cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych zwolenników. Współcześnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele renomowanych firm.

Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Roma, Firenze, Venezia i Trieste. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty prażonych orzechów, czekolady czy orzechów laskowych. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje też polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Hazelnut, Vanilla, Carmel i Chocolate.

Opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą na ogół 10 sztuk kawy w kapsułkach. Natomiast dla nabywców, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć koszt napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma wątpliwości, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]