Hobby, sport, rekreacja Robienie zakupów

Jakie buty jeździeckie kupić – skórzane czy z innych materiałów?

Dowiedz się więcej o butach jeździeckich na https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jazda konna z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę spore zalety tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: poprawienie kondycji, rozwój wszystkich mięśni, a także trening dobrej postawy. Ponadto ma dobroczynne działanie na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, niweluje stres oraz sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Żeby jednak w pełni korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy właściwie wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – osłona całej albo części nogi

Wyróżnia się dwa główne rodzaje butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Drugie sięgają zaledwie ponad kostkę – są więc o wiele krótsze. Oficerki to natomiast obuwie niezmiernie wysokie, sięgające ponad kolano. W związku z tym gwarantują ochronę całej nodze, redukując niebezpieczeństwo powstawania zadrapań czy sińców. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, niemniej jednak nabywając je powinno się pamiętać o tym, aby wyekwipować się również w ochraniacze nóg – sztylpy bądź czapsy.

Z jakich surowców są wykonywane buty do jazdy konnej?

W trakcie zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, z którego zostały one wyprodukowane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnorodnych imitacji. Te pierwsze są bez wątpienia drogie, ale warto się je wybrać z uwagi na zwiększoną trwałość i umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Zalecane są w szczególności buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i szybko osiąga docelowy kształt. Bydlęca skóra prezentuje się trochę gorzej, ale jej zaletą jest niższa cena.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]