Robienie zakupów Technologie

Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Jeśli chcesz zamówić drukarki 3D, koniecznie wejdź na cadxpert.pl/drukarki-3d/.

W asortymencie CadXpert odnajdziesz tylko drukarki 3D od wiodących producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, działają m.in. w technologiach: SLA, PolyJet oraz FDM.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą wydatki na produkcję

Marka Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania oraz instrumenty. Oszacowano, że stosując drukarki 3D oraz pozostałe produkty Stratasys można zredukować koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny praktycznie o 90%. Kluczowe idee pracy ekspertów firmy Stratasys to gwarantowanie wysokiej klasy drukarek 3D i usług, a także pomoc techniczna oraz merytoryczna. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to następny uznany producent drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs produkuje niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w autorskiej, innowacyjnej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – cechuje się funkcjonalną konstrukcją oraz łatwą obsługą. Czym pionierska technologia LFS odróżnia się od SLA? Z pewnością lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, a także drobiazgowym odwzorowaniem najdrobniejszych elementów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dlatego można szybko otrzymać identyczne makiety, co jest niezmiernie pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy są w szerokim zakresie wykorzystywane w rozmaitych gałęziach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest solidny i precyzyjny, a w czasie procesu wydruku nie tworzą się wypaczenia czy przemieszczenie się warstw.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]