Robienie zakupów Usługi branży budowlanej

Jak chronić powierzchnie drewniane? O olejach, ługu i bejcy do drewna

Zamów ług do drewna.

Środki do ochrony drewna to produkty stosowane zarówno do mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu warto zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Środki do impregnacji drewna – wykorzystanie

Drewno jest materiałem, który nadaje wnętrzu przytulny charakter. To surowiec popularnie używany do wyrobu elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy deszczu, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Oferowane w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową, a także mnóstwo innych elementów. Natomiast preparaty stosowane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, że parkiet jest w wyższym stopniu wytrzymały na uszkodzenia i eksploatację. Należy jednakże pamiętać, iż drewniane parkiety muszą być pielęgnowane we właściwy sposób – myte środkami na bazie olejów i wosków.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]