Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zdrowie

Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze dotarła już do świadomości przeciętnego Polaka i rzadko jest pomijana. Obywatela naszego kraju są świadomi, iż jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy, bez wątpienia oddziałuje na nasze zdrowie. Aczkolwiek póki nie będą wprowadzone efektywne rozwiązania, każdy musi sam zadbać o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od renomowanych producentów

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym większa groźba obecności dużej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój szeregu schorzeń płuc podatni są zwłaszcza mieszkańcy większych miast lub okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery pokaźne ilości pyłów zawieszonych. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak np. Meaco, GREE czy Airdog, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów, toteż nie jest to w tym momencie coś nowego na naszym rynku. Co istotne, poza filtrowaniem z powietrza pyłów, nieraz posiadają one również inne dodatkowe funkcje.

Typy i funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w kilku rozmiarach, dlatego łatwo kupimy urządzenie odpowiednie do określonej kubatury wnętrza. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, więc swobodnie daje się je przenosić pomiędzy pomieszczeniami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one też grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą powodować liczne choroby lub reakcje uczuleniowe, a także szkodliwy benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje powietrze, co wytwarza w domu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym zapewnia lepszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają również detektory wykrywające obecność dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności alergikom.