Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Więcej w temacie shuttersów w salonie na skyshutters.pl.

Szatersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Ale ten element zabezpieczenia okna można zastosować także w naszych domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż modne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – zastosowanie dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że znakomicie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, gdyż to w salonie ludzie przesiadują po kilkanaście godzin w ciągu dnia, jak również przyjmują tu gości. Z tego powodu powinno się zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale jednocześnie komfortowy. Opcja zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do wnętrza, co umożliwia np. kompletne jego przyciemnienie, jeśli chcemy obejrzeć film, lub jego delikatne ściemnienie, gdy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – doskonała ochrona przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja regulacji przenikania światła do pokoju jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże też z innej przyczyny – za ich sprawą można efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma przecież niebagatelny wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast w trakcie zimy przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego shuttersy tworzą skuteczną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach osadza się mniej drobinek kurzu niż w zagięciach firanek, a ich czyszczenie jest nadzwyczaj proste i trwa wręcz kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]