Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe

Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Jeśli szukasz bagażnika dachowego, koniecznie sprawdź ebagaznik.pl.

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie wypoczynku akcesoria. Zwykle nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bo ma opływową budowę. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu pasującego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem kajaki, rowery czy narty. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]