Robienie zakupów

Antena satelitarna – alternatywa dla kablówki

Tu znajdziesz antenę SAT.

Większość z nas posiada we własnym miejscu zamieszkania telewizor. Mimo tego, że częściej decydujemy się na aktywność fizyczną, lubimy czasem zobaczyć interesujący serial lub dokument w telewizji. Aby odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Bardzo dobrze nada się do tego antena SAT, którą obecnie można kupić bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej parę razy w życiu. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która na ogół określana bywa mianem talerza. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Za sprawą anteny satelitarną można więc odbierać nadal nadzwyczaj lubianą wśród Polaków telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez duży odsetek odbiorców zamiast kablówki . Jest to rezultatem tego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyliczyć można parę rodzajów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe oraz panelowe. Anteny SAT charakteryzują się konkretnymi właściwościami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Dzisiaj w przeważającej liczbie przypadków użytkownicy wybierają jednak modele, których średnica wynosi od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny zrobione są tak, by nie niszczały na skutek oddziaływania złych czynników atmosferycznych. Dzięki temu śnieg, deszcz, wysokie i niskie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich stanie technicznym. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła służyć długi okres czasu.

Co poza anteną SAT jest potrzebne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest jedynym elementem potrzebnym do tego, żeby bez trudu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej należy też zaopatrzyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana w określonym miejscu. Potrzebny jest też konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), kabel współosiowy oraz odbiornik satelitarny.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]