Rachunkowość i finanse

Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Na https://flobo.io/mass-collect/ znajdziesz odpowiedź na pytanie, co to takiego mass collect.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji masowych płatności od klientów. Prezentujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę małym oraz dużym firmom.

Na czym polega mass collect?

Funkcja usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego ID. Takie rozwiązanie sprawdza się tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna grupa kontrahentów, a więc przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne czy wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przypisanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do wykonania przelewu (standardowy przelew, przelew z karty albo przelew pocztowy). Korzystanie z mass collect łączy się też z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli podczas księgowania ręcznego, a równocześnie eliminacją ewentualnych błędów nieraz przytrafiających w czasie tego procesu.

Dlaczego opłaca się skorzystać z mass collect?

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowane w większości banków (mają ją m.in. Bank Pekao i ING Bank Śląski) warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie obsługuje mniej niż setki dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a zatem kontrolowanie na bieżąco przychodzących należności) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje wzrostem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]