Rachunkowość i finanse

Jak duży może być kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najczęściej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż można zdobyć tak nawet niewielkie sumy – w niektórych bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również być formą pokrycia poważniejszych zakupów, bowiem zazwyczaj jego największa kwota to nawet sto tysięcy złotych, jednak klienci o największych dochodach – na przykład prawnicy – są w stanie pożyczyć nawet pół miliona PLN. Koszty kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do nawet 16 procent. Co jeszcze należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym nie zapominać?

Jak można dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych chętnych. Wniosek, który przedkładamy jest szybko rozpatrywany, przez co środki otrzymujemy najwyżej po tygodniu, zaś dzięki niedużym restrykcjom, mogą uzyskać go nawet osoby z niedużymi zarobkami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany każdemu, bo tak jak przy innych rodzajach kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można wydać na dowolny cel – zarówno na zakup akcesoriów AGD, jak i auta czy sfinansowanie zagranicznego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy bez ryzyka

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, należy wiedzieć, iż łatwo wtedy o pomyłki, a ich efektem są zwykle duże finansowe problemy. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty powinniśmy starannie przemyśleć, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i pozostałe wydatki – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością okażą się więc porady doświadczonego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych komplikacji.