Promocja Usługi

Dla firm, samorządów i organizatorów imprez – filmowanie z powietrza

Kadry z lotu ptaka są bez wątpienia ozdobą każdej produkcji filmowej. Bez znaczenia, czy rejestrowana jest siatka ulic metropolii, tereny nad jeziorami albo rzekami czy też las, z powietrza wyglądają przeważnie dużo bardziej efektownie niż z z ziemi. Nie powinno zatem dziwić, że filmowanie z powietrza jest często stosowane przez twórców rozmaitych produkcji – zarówno tych artystycznych, jak i komercyjnych. Jeszcze niedawno ich sfilmowanie było niezmiernie drogie i problematyczne – wiązało się z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu oraz wymogiem wydzierżawienia helikoptera lub samolotu. Dziś jednakże filmowanie z powietrza jest znacznie mniej kosztowne i dość proste pod kątem logistycznym – wystarczy zastosować do tego drona. Dlaczego należy postawić na takie rozwiązanie? O czym pamiętać poszukując profesjonalisty, który wykona dla nas takie ujęcia?

Co zareklamujesz dzięki filmowaniu z powietrza?

Filmowanie z powietrza to metoda, którą powszechnie stosuje się w rozmaitych projektach reklamowych. Znakomicie spełnia swoje zadanie w filmach promocyjnych. Nieistotne jest to, czy chodzi o krótkie spoty, czy może kilkunastominutowe, długie produkcje. Ujęcia z powietrza mogą stanowić większa część klipu (a w poniektórych przypadkach nawet jego całość) lub też być jego urozmaiceniem. Filmy z tego rodzaju zdjęciami nadają się do reklamy rozmaitych sektorów biznesu – zarówno mniejszych inicjatyw, jak i szerokich przedsięwzięć. Znakomicie sprawdzą się także w promowaniu aktywności samorządów (szczególnie, jeśli idzie o filmy kierowane do turystów oraz dotyczące rozbudowy infrastruktury) bądź organizacji zajmujących się ochroną przyrody. Filmowanie z powietrza to również świetna metoda na to, by zademonstrować stopień zaawansowania i rozmiar różnorodnych inwestycji – m.in. przemysłowych, budowlanych czy drogowych.

Do filmowania z powietrza szukaj wykwalifikowanego operatora z certyfikatem

To, jak będą wyglądały klipy z ujęciami z drona zależy w znacznej mierze od umiejętności specjalisty obsługującego urządzenie. Sporo na temat jego umiejętności, jak również jakości drona i zamontowanego w nim obiektywu, powiedzą nam klipy, które ta firma dotychczas zrealizowała – zazwyczaj mamy możliwość przejrzeć je w internetowym portfolio. Sterujący urządzeniem rejestrującym powinien posiadać też świadectwo kwalifikacji operatora drona (UAVO), poświadczający jego zdolności i uprawniający do legalnego prowadzenia lotów komercyjnych poza zasięgiem wzroku (BVLOS) i w zasięgu wzroku (VLOS).