Podróże

Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Zajrzyj w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta skitur.

Gros osób podróżujących w góry w okresie zimowym, jedzie tam przeważnie tylko po to, aby oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz wziąć udział w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Wyczerpujące, ale niezmiernie satysfakcjonujące skitury

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwykłego relaksu w górskim domku z drewna i przelotnego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na doznawanie ich uroków w trakcie dość wyczerpujących, a zarazem przynoszących wiele satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą także jak używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu znacznie trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich nart i butów.

Nie masz pewności, czy poradzisz sobie na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród miłośników skitur są bezsprzecznie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni jedynie do wypraw organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam doskonałe warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw okaże się odpowiednia do posiadanych przez nie umiejętności, otrzymają w tym zakresie pomoc od instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]