Hobby, sport, rekreacja Podróże

Wyprawy trekkingowe – stopnie trudności i popularne destynacje

Szukasz dobrej oferty trekkingów? Nie zwlekaj! Kliknij tutaj.

Wycieczki w góry przybierają wiele form. Od powolnych spacerów po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie schronisk turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Jakkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi trud zyskujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy rozróżniają 3 poziomy trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zintensyfikowanej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej kondycji oraz przynajmniej elementarnej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla uczestników z doskonałą sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również przyzwyczajonych do trudnych warunków obozowania w czasie długiej wędrówki.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o inne góry Europy, największym uznaniem szczycą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat, Góry Przeklęte na Bałkanach, jak również Alpy. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]