Hobby, sport, rekreacja Podróże

Wyprawy górskie – czego wymaga się od uczestników i jak je zorganizować?

Kliknij tu, jeśli ciekawi Cię aktualna oferta wypraw w góry.

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, porywające widoki, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności tras powoduje, że każdy – także absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednak sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte problemy mogą okazać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od poziomu trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele podróży

Największą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i wysokie koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na te rejony. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto polskie firmy organizują również wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]