Hobby, sport, rekreacja Podróże

Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Szukasz korzystnej oferty wycieczki na Kilimandżaro? Nie czekaj! Wejdź w to miejsce.

Zdobywanie wierzchołków gór to ambicja wielu turystów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niecodziennych przeżyć bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Podróżników wabią przede wszystkim niesamowite widoki, sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Uhuru, Mawenzi i Shira. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymusza właściwe przygotowanie się – z uwagi na znaczną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi spore wyzwanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą dysponować solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez blisko 7 do 8 godzin dziennie.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto też zrobić zapas medykamentów przeciw malarii. Przed zarażeniem się ochroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających insekty oraz korzystanie z odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]